
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Power Dissipation | 725 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 3.2 % |
| Power Dissipation | 725 mW |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 40 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 70 ms |
| Nominal Supply Current | 40 µA |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Undervoltage Threshold | 2.93 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$2.59373
Ext.Price$2.59373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.59373 | $2.59373 |
| 10 | $2.30323 | $23.03230 |
| 25 | $2.18834 | $54.70850 |
| 50 | $2.07918 | $103.95900 |
| 100 | $1.97550 | $197.55000 |
| 300 | $1.93924 | $581.77200 |
| 500 | $1.90363 | $951.81500 |
| 1000 | $1.87307 | $1873.07000 |
